Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
17 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Рак молочної залози – ворог жінок №1 

Деталі Категорія: Краса та здоров’я

   За даними національного онкологічного реєстру рак молочної залози посідає в Україні перше місце серед злоякісних захворювань жінок.

     Кожну годину в Україні  від раку молочної залози (РМЗ) помирає одна жінка, тобто за добу в Україні меншає на 24 жінки працездатного віку, які могли б продовжити повноцінне життя.

  За останні десять років темпи захворюваності на РМЗ в нашій країні виросли у 2,5 рази. Навіть для чоловіків  хвороба не робить винятків  – у 2010 році діагноз рак грудей було підтверджено 178 чоловікам, – повідомляє прес-служба МОЗ.

Лікарі називають молочні залози жінки “органом-мішенню”, бо будь-які гормональні порушення в жіночому організмі позначаються насамперед на здоров`ї цього органу. Особливо шкідливі для грудей стреси, жирна та калорійна їжа, травми.

Щорічний приріст показників цієї онкопатології у світі – близько трьох відсотків, також щороку зростає кількість вперше виявленого раку молочної залози. Щороку в Україні виявляють близько 16 тисяч випадків захворювання і близько 8 тисяч жінок помирають від цієї хвороби.

Загалом щорічно у світі реєструють мільйон нових випадків раку молочної залози, 600 тисяч жінок щороку гинуть. Однак на відміну від розвинених країн, наші жінки частіше звертаються до лікаря, коли хвороба занедбана (таких звернень близько 30%). 

 Той факт, що це захворювання спостерігається переважно у розвинених країнах, пов`язаний з тим, що в економічно розвинених країнах низька народжуваність, дітей вигодовують груддю дуже короткий період часу, набагато частіше використовують штучні суміші. У цих країнах значно більша кількість жінок приймає гормональні контрацептиви, причому часто безконтрольно. Впливають також зміна способу життя, різноманітні ендокринологічні порушення.   В азійських країнах, де висока народжуваність, кількість випадків захворювань на рак молочної залози значно менша. На пострадянському просторі найчастіше на рак молочної залози хворіють у Прибалтиці.  Проведений кілька років тому в Україні моніторинг щодо поширеності раку молочної залози засвідчив, що найбільший відсоток жінок, хворих на рак молочної залози, у східних регіонах країни. За словами лікарів-онкологів, це пов’язано з екологічним неблагополуччям, залученням жінок до дуже складних та шкідливих технологічних процесів у виробництві. Також моніторинг виявив, що у сільській місцевості відсоток захворюваності населення вищий. Це пов’язано із віковою структурою населення, та з тим, що сільського населення в Україні мало, – близько 30%.   Головною причиною високої смертності медики вважають незадовільну профілактику цього захворювання та діагностування пухлин на останніх стадіях розвитку. Достовірно неві­домо, що саме провокує розви­ток РМЗ.

Останнім часом і лікарі, і науковці, звертають увагу, що злоякісні  пухлини – це наслідки хвороби, а потрібно шукати причини, які тісно  пов’язані з  психологічним станом людини. Все частіше медики вказують, що саме  стреси, образи, фізичні та емоційні навантаження, незадоволення особистим життям та соціальними ролями, які людина бере на себе, провокують онкологічні хвороби.

Кожен день клітини в тілі людини  діляться, ростуть і вмирають. Більшу частину часу вони діляться і ростуть у звичайному порядку. Але іноді ріст клітин виходить з-під контролю. Таке зростання клітин формує ущільнення, назване пухлиною. Пухлини бувають доброякісними або злоякісними.

Що може зробити для себе, аби попередити хворобу?

1.    Дізнатись про свій ризик. З’ясуйте, чи були випадки захво­рювань на рак молочної залози у Вашій родині, та проконсультуй­тесь з лікарем щодо особистого ризику захворіти на рак грудей.

2.    Проходити скринінгові обсте­ження. Ваш лікар порадить, які обсте­ження Вам необхідно пройти, в залежності від  вашого віку та особи­стого ризику захворіти на рак молочної залози.

Мамограма – рентгенівський знімок молочної залози. На сьогодні це один з найкращих методів ранньої діагностики раку молочної залози. Вона дозволяє побачити пухлину, коли вона ще дуже маленька і  досвідчений лікар може її не помітити. Щороку робіть мамограму, почи­наючи з 40 років, навіть якщо Ви не знаходи­тесь у зоні особливого ризику.

3.   Дізнатись, що є нормою для Вас. Ознаки раку молочної залози не є однаковими для всіх жінок. Насправді, деякі жінки не мають ознак, які б вони могли побачи­ти. Зверніться до лікаря, якщо Ви помітили будь-які з наведених нижче змін у молочній залоз:

–     Припухлість, твердий вузол, ущільнення у молочних залозах

–     Набряк, локальне підвищен­ня температури, почерво­ніння або потемніння шкіри

–     Зміна розміру або форми мо­лочних залоз

–     Заглиблення або зморщеність шкіри

–     Свербіж, виразки або виси­пання на сосках

–     Западання соска або іншої частини грудей

–     Раптові незвичні виділення із сосків

–    Поява постійного болю в одній ділянці, що не прохо­дить

4. Обрати здоровий спосіб життя, це може зменшити ризик розвитку раку молочної залози:

–     Підтримуйте здорову вагу тіла

–     Виконуйте фізичні вправи

–     Обмежте вживання алкоголь­них напоїв

–     Обмежте прийом гормонів у період постменопаузи (замісна гормонотерапія)

–     Якщо можливо, вигодовуйте дітей груддю

ФАКТОРИ, ЯКІ МОЖУТЬ  ПІДВИЩУВАТИ РИЗИК  РОЗВИТКУ РМЗ:

•      Вік (з віком ризик підвищується);

•     Жіноча стать;

•      Успадковані мутації генів;

•      Випадки захворювання в родині на РМЗ, яєчників та простати в родині;

•      Підвищена щільність тканин молочної залози, що виявляється на мамографі;

•      Доброякісні утворення в МЗ (Гіперплазія);

•      Радіаційне опромінення у моло­дому віці;

 • Народження першої дитини після 35 років або відсутність дітей;
 • Високий рівень естрогену в крові;
 • Початок менструації до 12 років;
 • Початок   менопаузи   після   55 років;
 • Вживання алкоголю;
 • Сімейна   спадковість;
 • Надмірна вага у період менопау­зи;
 • Прийом протизаплідних табле­ток;
 • Прийом гормонів у період пост менопаузи (замісна гормоноте­рапія);
 • Підвищений вміст андрогенів в крові;
 • Висока щільність кісток;
 • Відсутність фізичних вправ;
 • Робота в нічну зміну при штучно­му освітленні.

УВАГА! Ці фактори можуть  підвищувати вірогідність  розвитку захворювання, а не спричиняють рак молочної залози.

Якщо Ви маєте один або декілька з цих факторів, Вам потрібно про­консультуватись з лікарем стосовно Вашого особистого ризику та бути особливо уважною до будь-яких змін у Ваших молочних залозах й повідомляти про них лікаря.

Водночас у 40% випадків онкологічне захворювання можна попередити. Рання діагностика РМЗ можлива за умов виконання програм: самообстеження; лікарських профілактичних оглядів, спостережень і лікувань передпухлинної патології; скринінгових обстежень і мамографічних досліджень. 

Успішні історії жінок, які перемогли рак молочної залози читайте тут

Comments:

 • Facebook
 • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts