Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
18 Апр 2021

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Садочок і школа відбирають в дитини здоров’я 

    З перших днів перебування в дитячому садку дитина зазнає багато стресів, які руйнують її психічне здоров’я.

    За останні 15 років мережа дошкільних закладів зменшилася втричі. Більшу частину часу діти перебувають у переповнених групах, де рівень шуму значно більший, ніж передбачено санітарними нормами.

    Діти в садочку не мають змоги усамітнитися та побути наодинці, що вже є несприятливим психологічним фактором. Психологи радять залишати дитину раз на тиждень вдома, аби вона могла відпочити емоційно.

   Але переважна більшість батьків не можуть дозволити собі влаштувати вихідний посеред тижня. Відсутність повноцінних прогулянок на свіжому повітрі, несистематичні заняття з фізкультури та хореографії – негативно відображаються на фізичному розвитку дітей. Якщо зауважити, що кожна третя дитина народжується з відхиленнями у розвитку нервової системи, то школа і садочок завдають остаточного удару по психічному здоров’ю дитини.

  Так відомо, що понад 90% першокласників йдуть до школи із задоволенням, але вже у третьому класі, кожен десятий ненавидить школу. Відсутність індивідуального підходу до учнів, значні навчальні перевантаження, перевтома провокують відхилення у поведінці. 

  Кожна третя дитина відчуває страх перед школою, вчителем, сильнішими учнями. Негативні емоції в школі знижують успішність, ускладнюють стосунки, сприяють появі агресії.

   За час навчання у школі діти втрачають третину свого здоров’я: погіршується зір, постава, слух від сидячого способу життя. Найчастіше погіршується постава, адже навіть першокласникам доводиться висиджувати по 5 уроків щоденно. Хвороби органів травлення серед старшокласників стали зустрічатися у 2,5 разів частіше, чим у минулі десятиліття.

   Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що дві третини випадків передчасної смерті і третина усіх загальних хвороб — це наслідок звичок, набутих в дитинстві та в молодому віці. Також за даними ВООЗ, кожен п’ятий підліток в Україні вживає алкоголь один раз на тиждень. Третє місце у світі Україна займає за вступом у ранні статеві стосунки серед 15 – річних дітей. Статева розпуста серед неповнолітніх сприяє поширенню ВІЛ/СНІДу, де найбільш враженою віковою категорією є молодь віком від 15 – 29 років.

     Експерти стверджують, що у слабкому здоров’ї дітей великою мірою винна безконтрольна реклама цигарок та алкогольних напоїв, яка постійно оточує дітей. А також не можна заперечувати вину батьків, які дозволяють дітям проводити необмежений час у віртуальному середовищі – інтернеті.

    Саме психологічний дискомфорт, який дитина відчуває у шкільному житті та підлітковому середовищі, найбільше штовхає її до комунікації в інтернет – просторі, яка не завжди сприятлива для дитини. Адже тільки у віртуальному світі дитина може собі дозволити стати іншою. Такою, якою вона хоче бути насправді.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts