Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — «Що?! Жіночий футбол? А він є в Україні?» 

Деталі Категорія: Спорт Перегляди: 2697

      У розпал Євро – 2012 вся увага була прикута до футболу. Це природньо, якби не той факт, що чемпіонат виключно чоловічий.

Чи не єдина організація, яка намагається чинити опір дискримінації жінок у футболі – DISCOVER FOOTBALL (відкрий футбол) належить німецьким дівчатам. Напередодні Євро вони відвідали українські та польські міста аби дізнатися чому в цих країнах жіночий футбол розвивається на двійку з плюсом.

    Дівчата залучили до участі в дискусії німецькі та українські ЗМІ, запросили представників міністерства спорту й молоді, федерації футболу України, громадські організації, жіночих тренерів та й самих футболісток. Більше того вони організували міжнародні жіночі змагання з міні – футболу в Європейському містечку в Києві, що стало неабиякою подією для місцевих ЗМІ. «Що?! Жіночий футбол? А він є в Україні?» – здивовано перепитували журналісти, коли ми запрошували їх на дискусію, – сміються організатори.

Як зауважили дівчата, Німеччина вже давно пережила такі обговорення на кшталт «Чи здатні жінки показувати високі результати у футболі?» та «Чи нормально для жінки грати у футбол?». Такі дивні запитання можна пояснити… офіційною забороною жінкам грати у футбол, яка діяла в багатьох європейських країнах та й в Радянському Союзі також.

  Сьогодні   в Україні ситуація значно гірша: футбол нашим жінкам грати не забороняють, але й не допомагають. На питання німецького журналіста чи Блохін, Суркіс та Ахметов є покровителями жіночого футболу, всі саркастично посміхнулися. А німці сміху не зрозуміли: у їхній країні жіночий футбол настільки популяризований, що не викликає жодних здивувань – і президент Німеччини, і канцлер Ангела Маркель особисто опікуються жіночим футболом.

        Президент ФІФА Мішель Платіні також небайдужий до розвитку цього виду спорту серед жінок. Та й як йому залишатися байдужим, коли останній чемпіонат світу з жіночого футболу, що відбувся у Німеччині в 2011р., мав шалений успіх: повні стадіони, величезні прибутки для організаторів та ФІФА. Перемогли в останньому чемпіонаті світу японки, вони залишаються фаворитами світових турнірів. 

    Україна поки що шукає відповіді на основне питання: де взяти гроші на розвиток жіночого футболу. Голова громадської молодіжної організації “Жінка” Віталіна Севрук поділилася досвідом створення жіночої команди з міні -футболу на місцевому рівні. Вона відверто розповіла перед іноземними гостями та представниками Міністерства молоді і спорту, Федерації футболу України, які труднощі чекають на жінок в разі виникнення бажання грати у футбол. Пошук та оренда спортивного залу, пошук кваліфікованого тренера та оплата його праці, придбання спортивного інвентаря повністю лягає на плечі любителів спорту. А якщо зауважити, що в Україні жіночий футбол не то що не популяризований, а зазнає чимало насмішок та впливу гендерних стереотипів, то такими темпами українки стануть ще не скоро чемпіонками.

   Шкода, нам залишається лише позаздрити японкам та американкам, які мають все для того, аби країна пишалася їхньої грою. Українські футболістки, які мають високу техніку та професійні здібності поки що змушені шукати кращої долі в закордонних клубах. А ми вдячні за зустріч німецьким дівчатам з Discover football, що залишаються чи не   єдиними кому цікавий український жіночий футбол…

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts