Деталі Категорія: Спорт Перегляди: 2734
Жіноча збірна України з фехтування на шаблях наразі найсильніша в світі – українки здобули золото на чемпіонаті світу 2013 року в Будапешті.
Найбільше особистих перемог серед спортсменок збірної в індивідуальних змаганнях має Ольга Харлан, яка вже третій рік поспіль стала чемпіонкою Європи з фехтування.
Українки знову блискуче проявили себе у спорті, який ще 100 років тому вважався суто чоловічим.
Адже особисті змагання серед жінок з фехтування перший раз були проведені у 1924р. на Олімпійських іграх в Парижі, а жіночі командні змагання – на Олімпіаді в Римі у 1960 р.
В 1956 р. в Лондоні жіноча команда СРСР вперше стала чемпіоном світу з фехтування. Али лише у 1996 році в Атланті жінки вперше в історії Олімпіад схрестили шпаги в особистих і командних змаганнях, раніше вони змагалися тільки на рапірах.
Фото з вирішального та напруженого поєдинку між українкою Ольгою Харлан та росіянкою Катериною Дяченко. Церемонія нагородження чемпіонок світу з фехтування на шаблях в Будапешті:
Фехтування як мистецтво володіння холодною зброєю та сучасний вид спорту має давні традиції в Україні. Поява перших об’єднань любителів спортивного фехтування у Львові датується першою половиною ХІХ ст. Про це свідчить публікація в „Газеті народовій” за 1882 рік, де повідомляється, що при Львівському університеті функціонувала школа фехтування.
В часописі „Pszewodnik gimnastyczny” за липень 1882 року опублікована стаття доктора Тадеуша Жулинського „Рух м’язів і його вплив на здоров’я”, де містяться відомості про корисні і шкідливі наслідки занять фехтуванням. Заняття фехтуванням рекомендуються повним людям для схуднення. Подаються застереження щодо наслідків нерівномірного розвитку правої і лівої половини тіла та даються поради щодо вправлянь у фехтуванні правою і лівою рукою. У 1922 році з’являються перші відомості про фехтування на рапірах серед жінок в Україні.
До речі, саме жінкам належать найлегендарніші дуелі в історії людства. Так відомо, що у 1792 р. під час світського візиту в гості до Леді Альмерії Бреддок місіс Ельфінстоун зробила нечемне зауваження щодо віку Леді Альмерії ( мовляв, пані, ви вже стара). Це так розлютило жінку, що вона викликала місіс Ельфстоун на дуель у Гайд-парк.
За історичними даними, пані Ельфстоун вистрілила, збивши капелюх з голови Леді Бреддок. Жінки перейшли на шпаги – і Леді помстилася кривдниці, поранивши опонентку в руку. З того часу виник вислів “Дуель нижніх спідниць”, яка на щастя закінчилася без зайвих кровопролить, а місіс Ельфінстоун довелося принести письмові вибачення.
Двома століттями раніше, дві жінки Ізабелла де Карацці і Діамбра де Петінелла змагалися на дуелі за серце чоловіка – Фабіо де Зересола з Неаполя. Хоча результат поєдинку невідомий, сенсаційна подія не на жарт схвилювала світову спільноту. У 1636 році іспанський художник Хосе де Рібера увічнив поєдинок у своїй знаменитій картині “Дуель жінок”.
Отже, жіночі дуелі – це не щось нове, а давно забутий старий звичай. Щоправда, битися за серце чоловіка таким способом знайдеться не багато охочих.
Comments:
Facebook
ВКонтакте
Download SocComments v1.3
Related posts
Подпишись
* Вы будете получать самые свежие новости
Вау!
Увага! В Столицi Знищують Печерськi схили! Вже вирублено десятки дерев!(Фоторепортаж) | Everyday in Ukraine
Рубрика : everyday.in.ua©, Бизнес, Власть, ЖКХ, зеленые зоны Киева, Киев, Криминал, Незаконные застройки, Социальная жизнь Киева, Украина, Фоторепортаж, Экология Метки:…
Андреевский Спуск | Everyday in Ukraine
Автор: : Роман Игоревич Рубрика : Everyday.in.ua, Видео, Власть, Избранное, Киев, Культура, Общество, Просто фото, Украина Метки: everyday.in.ua, Андреевский…