Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
01 Фев 2023

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Шпаги та рапіра – зброя українок 

Деталі Категорія: Спорт Перегляди: 2734

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях наразі найсильніша в світі – українки здобули золото  на чемпіонаті світу 2013 року в Будапешті.

Найбільше особистих перемог серед спортсменок збірної  в індивідуальних змаганнях має  Ольга Харлан, яка вже  третій рік поспіль стала чемпіонкою Європи з фехтування.

    Українки знову блискуче проявили себе у спорті, який ще 100 років тому вважався суто чоловічим.

Адже особисті змагання серед жінок  з  фехтування   перший раз  були проведені у  1924р. на Олімпійських іграх в Парижі, а  жіночі командні змагання – на Олімпіаді в Римі у 1960 р.

В 1956 р. в Лондоні жіноча команда СРСР вперше стала чемпіоном світу з фехтування.  Али лише  у 1996 році в Атланті  жінки вперше в історії Олімпіад схрестили шпаги в особистих і командних змаганнях, раніше вони  змагалися тільки  на рапірах.

Фото з вирішального та напруженого поєдинку між українкою Ольгою Харлан та росіянкою Катериною Дяченко. Церемонія нагородження чемпіонок  світу  з фехтування на шаблях в Будапешті: 

Фехтування як мистецтво володіння холодною зброєю та сучасний вид спорту має давні традиції в Україні. Поява перших об’єднань любителів спортивного фехтування у Львові датується першою половиною ХІХ ст. Про це свідчить публікація в „Газеті народовій” за 1882 рік, де повідомляється, що при Львівському університеті функціонувала школа фехтування.

В часописі „Pszewodnik gimnastyczny” за липень 1882 року опублікована стаття доктора Тадеуша Жулинського „Рух м’язів і його вплив на здоров’я”, де містяться  відомості про корисні і шкідливі наслідки занять фехтуванням. Заняття фехтуванням рекомендуються повним людям для схуднення. Подаються застереження щодо наслідків нерівномірного розвитку правої і лівої половини тіла та даються поради щодо вправлянь у фехтуванні правою і лівою рукою. У  1922 році  з’являються перші відомості про фехтування на рапірах серед жінок в Україні.

До речі, саме жінкам належать найлегендарніші дуелі в історії  людства. Так  відомо, що  у 1792 р. під час  світського візиту в гості до Леді Альмерії Бреддок місіс Ельфінстоун зробила нечемне зауваження щодо віку Леді Альмерії ( мовляв, пані, ви вже стара). Це так розлютило жінку, що  вона викликала місіс Ельфстоун на дуель у Гайд-парк.

За історичними даними, пані Ельфстоун вистрілила, збивши капелюх з голови Леді Бреддок. Жінки перейшли на шпаги – і Леді помстилася кривдниці, поранивши опонентку в руку. З того часу виник вислів  “Дуель нижніх спідниць”, яка на щастя  закінчилася без зайвих кровопролить, а місіс Ельфінстоун довелося принести письмові вибачення.

Двома століттями раніше, дві жінки Ізабелла де Карацці і Діамбра де Петінелла змагалися на дуелі за серце чоловіка – Фабіо де Зересола з Неаполя. Хоча результат  поєдинку невідомий, сенсаційна подія не на жарт схвилювала світову  спільноту. У 1636 році іспанський художник Хосе де Рібера увічнив поєдинок  у своїй знаменитій картині “Дуель жінок”.

Отже, жіночі дуелі – це не щось нове, а давно забутий старий звичай.  Щоправда, битися за серце чоловіка таким способом знайдеться не багато охочих.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts