Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
03 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Слухайте своє серце 

Деталі Категорія: Краса та здоров’я

       Поки ми молоді, не особливо думаємо про хвороби та пенсійний вік, в якому дошкуляють  серцеві недуги. 

 Лікарі кажуть, що ми зовсім не вміємо слухати та шкодувати своє серце. Відносимо  себе до людей повністю здорових, палимо, буває, зловживаємо алкоголем, міцними кавою та чаєм, даємо організму максимальне навантаження — і фізичне, і моральне.

 Як наслідок, Україна посідає перше місце у Європі за кількістю серцево-судинних захворювань і – смертей від цих хвороб. За словами експертів, тільки в 2011-2012 роках ці захворювання забрали життя 440 тис. українців.

     У цілому в даний час захворювання серцево-судинної системи є найбільш частою причиною смертності в усьому світі. За останні 20 років рівень цього захворювання зріс більш ніж на 20%.

    Як же вберегти своє серце  від болю та прожити довге здорове життя?

Лікарі кажуть, що це можливо, якщо ми не будемо ігнорувати перші ознаки порушеня діяльності серцево –судинної системи.

        «Вік людини — це вік її артерій»— таку думку висловив ще на початку нашого століття відомий німецький вчений-кардіолог і геронтолог Штрасбургер.

Серцево-судинна система старіє чи не найраніше. І чим довше зберігається на достатньому рівні її діяльність, тим повільніше старіють інші функціональні системи. Слід знати: з віком погіршується еластичність артеріальних судин, змінюється їх тонус, серцю все важче стає проштовху­вати кров в аорту, нагнітаючи її в усі органи і тканини. Це веде до деякого підвищення артеріального тиску, особливо при фізичних чи емоційних навантаженнях, «б’є» по змінених стінках судин.

Найсуттєвіша роль в організмі  належить безпосередньо серцю, що займає центральне місце в кровообігу, постачає органам і тканинам основні речовини для забезпечення їх життєдіяльності та видалення з них відпрацьованих продуктів обміну, шкідливих для організму. І дійсно, перша відчутна втома, як ми часто кажемо, від прожитих років, пов’язана з діяльністю серцево-судинної системи. 

 Серце час від часу подає про себе  звістку, змушує зупинитися, перевести подих, замислитись, чи все так раціонально у вашому способі життя, чи все ви зробили і робите для того, щоб якнайдовше зберегти своє здоров’я, яке необхідне і вам, і вашій сім’ї, і всьому суспільству. Серце підказує: треба щось змінити, так не можна, варто переглянути спосіб життя та звички.  Побережіть серце, і воно віддячить вам ще довгими роками. 

Люди похилого віку повинні більш обережно планувати свої виробничі та побутові справи, виконувати необхідний обсяг роботи з меншою інтенсивністю, розтягуючи її в часі, з більшою кількість перерв. Так само більш уважно треба ставитись і до їжі — її кількості та асортименту.  Не слід забувати, що з віком майже завжди розвивається атеросклероз, внаслідок чого погіршується стан стінок судин, перш за все, артеріальних, іде процес відкладання на їх внутрішній поверхні холестерину, кров’яних згустків (тром­бів), із закупоркою їх просвіту і припиненням кровозабезпечення ділянок серця, мозку, нирок.

В похилому віці часто такі процеси набувають «тихого», «повзучого», безсимптомного  «тихого», «повзучого», безсимптомного характеру і тому часто не помічаються ні людиною, ні лікарем, їх «сліди» знаходять лише під час обстеження в лікарні, куди людина поступає із зовсім іншого приводу.

Дуже заважає роботі серця підвищення з віком артеріаль­ного тиску, причому в старості з’являється нова форма розладу кровообігу, коли значно підвищується тільки «верхній» (так званий систолічний) тиск при нормальному «нижньому» (діастолічному). Часто таке підвищення не відчувається людиною в умовах відносного спокою, але відразу дається взнаки при якомусь фізичному чи емоційному напруженні, що нерідко завершується серцево-судинною катастрофою. Тому, з віком людина повинна частіше контролювати свій тиск і, радячись з лікарем, вносити  у свій спосіб життя необхідні корекції.

«Відмова» серця у нормальній роботі часто наступає зненацька, без попередньої «кардіологічної» перестороги. Дослідження свідчать, що досить об’єктивним показником хвороб серця та судин є почуття загальної втоми.

  Як бачимо, засіб перестороги простий, але надійний. Слід лише завжди звертати на нього увагу. Та це зовсім не значить, що з роками треба відмовлятись від фізичної та інших видів активності,  їм необхідно приділяти не менше часу, ніж у молодому віці, тільки з розумними поправками на можливості серця.

  Як показують віт­чизняні та зарубіжні дослідження, важливим фактором є соціальна активність. Синдром старечої самотності, примі­ром, веде до різкого погіршення стану здоров’я, особливо вищої нервової діяльності та серцево-судинної системи. Гармонічне поєднання фізичної та розумової праці, підтри­мання соціальних контактів на роботі, в сім’ї, з друзями,  є досить важливими і стійкими гарантіями для збереження здоров’я в похилому віці.

Позитивні емоції, до речі, корисні у будь-якому віці, оскільки дають людині нову енергію, новий стимул до активної роботи всіх органів, що сприяє  загальному поліпшенню стану здоров’я. Тому порада кожному: час від часу слухайте своє серце аналізуйте самопочуття, втомлюваність. Цьому можна і треба навчитись. При найменших відхиленнях спробуйте самі відрегулювати свій спосіб життя, його напруженість, емоцій­ність, знайдіть для себе «золоту середину», що позитивно  вплине на стан здоров’я, відновить бадьорість, повноту почуттів.

Народні рецепти, щоб не старіти…

Для того, щоб почувати себе завжди бадьорим, енергійним і життєрадісним, потрібно постійно очищати свій організм і стежити, щоб обмін речовин в організмі був правильним, щоб не накопичувалися в ньому солі, шлаки. Кращим засобом для поліпшення обміну лікарі пропонують  морську капусту. Вона, до речі, є складовою багатьох ліків, що виготовляють китайські фармацевти. Морська капуста сушена, консервована — дуже добра приправа до будь-якої їжі.

Для очищення організму лікарі народної медицини радили своїм хворим приймати польовий хвощ. Вису­шений і дрібно нарізаний хвощ за­варюють і п’ють як чай. Лікарями завжди цінувалися і березові бруньки. Якщо немає бруньок, то з таким же успіхом  застосовували відвар молодого листя берези (10 грамів на склянку води), сік берези.

Вважалось, що бруньки, листя, сік мають властивість гарно  впливати на обмін речовин, видаляти з організму шлаки і шкідливі речовини. А це завжди приводить до омолодження. Краще почи­нають працювати всі органи, розгладжуються зморшки, з’являється мо­лодий блиск в очах,  енергійнішою стає хода, поновлюється чіткість думки. 

 ЕЛІКСИР  МОЛОДОСТІ

Цей засіб прекрасно лікує від задишки, омолоджує, очищає кров. Особливо корисно його застосову­вати для повних, немолодих людей. Ось рецепт: 400 грамів часнику розтерти. Вичавити сік із 24 лимонів, налити все в банку з широким горлом, перемішати, закрити полотняною ганчіркою і поставити на 24 дні у темне місце. Перед прийомом розбовтати. Приймати один раз на день перед сном одну чайну ложку цієї суміші на півсклянки води. Через 10— 12 днів ви відчуєте, що зникла втома, налагодиться міцний сон. Цей засіб досить поширений на Україні, на Кавка­зі. Йому понад 500 років.

 Народний рецепт для тих,  хто страждає від задишки і грудної жаби (астми).

Літр меду, сік 10 лимонів, 10 голівок часнику (середніх, але не маленьких) добре розтерти. Все це перемішати і залишити на тиждень в закритій банці. Пити раз на день по 4 чайних ложки дуже повільно, не поспішаючи. Дні не пропускати, ліків має вистачити на два місяці. Через два місяці ви переконаєтесь, що від ваших хвороб не залишилось і сліду.

 ЩОБ НОГИ НЕ НАБРЯКАЛИ

 Потрібно  пити відвар із льняного насіння. Чотири ложки насіння на один літр води. Кип’ятити 10—15 хвилин. Потім поставити каструлю в тепле місце. Настоювати годину. Можна не проціджувати. Пити по півсклянки через дві години 6—8 разів на день, краще гарячим. Прекрасні резуль­тати досягаються через 2—3 тижні. 

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts