Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
26 Июн 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Соціум 

Деталі Автор: Віталіна

Фільм “Жінки Чорнобиля” пропонує подивитися на маштабну трагедію у ракурсі участі українських жінок в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Якщо чоловіки прикривали своїм тілом радіоактивний потік з реактора, то жінки зуміли надшвидкими темпами організувати вивіз людей з небезпечної зони, тим самим врятуваши тисячі людських життів.

    Документальний фільм «Жінки Чорнобиля» створений за сприяння Конгресу ділових жінок України. Душею і натхненником кінострічки стала Валентина Семенівна Шевченко, яка у 1985-1990 роках була головою Президії Верховної Ради Української РСР.

  Валентина Шевченко першою з представників влади виявила сміливість побувати на місці трагедії. В ті дні чиновники дискутували чи потрібно робити відселення дітей із зони аварії, бо ніхто не усвідомлював масштабів трагедії. Побачивши, які страхіття відбуваються у Прип’яті, Валентина Шевченко наполягла на відселенні дітей та дорослих.

Детальніше…

Деталі Автор: Віталіна

Нова книга на тему трудової міграції – «Мама по скайпу» викликала неабиякий інтерес у світової громадськості.

    «Ця книжка зараз настільки важлива, що ми можемо навіть не розуміти того, наскільки вона важлива. Перший раз не на рівні газети, і не на рівні розмови на кухні, ми проговорюємо фундаментальну травму, яка одних ламає, а інших робить сильнішими» – так каже про книгу одна із авторок оповідань Маріяна Кіяновська.

Директор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка зауважила, що це книга  про жінку в нашому суспільстві, яке по суті побудоване на жіночій роботі.

До збірки оповідань «Мама по скайпу” увійшло одинадцять оповідань різних українських авторів. Спільна тема — проблеми батьків і дітей, криза спілкування у сім’ях, зокрема через заробітчанство. Робота над книгою здійснювалася у рамках українсько – німецького проекту, який виявився більш чим успішним. З бажанням написати рецензію на книгу виступили одразу 38 німецьких медіа.

Детальніше…

Українці – не расисти!

Деталі Автор: Віталіна

 12 березня в Україні офіційно стартував Український тиждень проти расизму.

   Кожен, хто вірить у силу толерантності, поваги та людяності може приєднатися до компанії, розмістивши логотип на власній сторінці в соціальних мережах.

   Таким чином, ми маємо розповісти світові, що українці не підтримують ненависть до інших народів за расовими ознаками.

  На території України сьогодні проживає більше 100 національностей. Згідно із законодавством, дискримінація за національною ознакою забороняється й карається за законом. 

  В історії України не так вже й багато випадків, коли українці виявляли нетерпимість до іноземних громадян. Нашому народу завжди була властива толерантність та повага до інших народів. Наразі маємо можливість спростувати уявлення європейців про нашу країну, як таку, що підтримує расизм.

Детальніше…

Українки народжують прогресивно – запевняють фахівці

Деталі Автор: Віталіна

    Народження дитини – незабутня подія для кожної сім’ї. Втім, не завжди вона супроводжується радістю та щасливим завершенням вагітності.

   Смертність новонароджених та матерів під час пологів в Україні залишається однією з найвищих у Європі.

  Саме тому члени – держави ООН зобов’язали наше суспільство до 2015 р. визначити дану проблему як пріоритетний напрям суспільного розвитку.

    Аби переконатися, що українки народжують в гідних умовах і чи відповідають пологові відділення сучасним стандартам акушерства, ми відправилися до Житомирського перинатального центру.

  Це один з найбільших центрів в Україні – за 10 років існування тут народилося більше 35 тисяч дітей. Центр має два пологові відділення у яких обладнано 15 індивідуальних пологових кімнат (залів). Тут народжують жінки не лише з України, а й з – за кордону.

Детальніше…

Українці зможуть помирати легше

Деталі Автор: Віталіна

   Важкохворі українці для полегшення болю і страждань нарешті зможуть купувати морфін у таблетках.

    Віднині в Україні Наказом МОЗ № 77 зареєстрований таблетований морфін. Цей препарат входить до основного переліку лікувальних засобів ВООЗ, але донедавна був заборонений в Україні.

    Відтепер, сотні тисяч хворих українців на онкологічні та інші важкі захворювання, зокрема СНІД, які страждають від виразного болю, зможуть вгамовувати біль таблетованим морфіном.

    Препарат належить до опіоїдних анальгетиків і призначений для лікуванню хронічного болю. За рекомендацією ВООЗ такі ліки повинні призначатися у пероральних формах (таблетки або сироп). В Україні досі була відсутня таблетована форма морфіну. Для важкохворих були доступні лише ін’єкційні форми. Це ускладнювало доступ до знеболюючих препаратів паліативних хворих.

Детальніше…

Related posts