Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
30 Янв 2023

Blog Post

Жінка-Онлайн – Українці в інтернеті: статус offline
Все рубрики

Жінка-Онлайн – Українці в інтернеті: статус offline 

Деталі Перегляди: 60

     Більшість українців живе на добу всього за три долари, тому основні блага цивілізації для них не доступні. Навіть така звична річ як мережа інтернет  для багатьох українців досі за межами можливого.

     І це попри той факт, що Україна ще у 1952 р. створила третій у світі комп’ютер після США й Великобританії, сформувала всесвітньо відому школу з кібернетики та обчислювальної техніки на чолі з академіками С.Лебедєвим і В.Глушковим.        
        Інтернет – покриття в більшості країн світу є такою ж ознакою прогресу як електрика та дороги. У деяких країнах, таких як Естонія, Фінляндія, Франція, Іспанія доступ до інтернету розглядається як «основне право для громадян».          В розвинених державах  у  середньому 70 % населення має доступ до інтернету. Україна відповідно до «індексу мережної готовності» виявилася лише на 82-му місці з 134 країн світу. Низька комп’ютерна грамотність населення, цифрова нерівність сприяє тому, що Україна помітно відстає від розвинених країн світу за ступенем інтегрованості у глобальний веб-простір і за показниками кількості інтернет-аудиторії.

  Пятірка  країн – лідерів  користувачів інтернетом  виглядає так:

  1. Китай – (384 млн осіб)
  2. США – (240 млн)
  3. Японія – (99 млн)
  4. Бразилія – (76 млн користувачів)
  5. Німеччина – 5-е (65 млн),

       Україна за числом користувачів Інтернетом (15,3 млн) займає 28-е місце у світі. При цьому чоловіки складають 55 % вітчизняної інтернет- аудиторії, а жінки – 45 %. Більшість українців (56% від загальної кількості запитів) найчастіше шукають в інтернеті… порно – так  показує останній аналіз запитів в пошукових системах Google і Яндекс.  На другому місці – знаходиться “робота” з показником 14% від загальної кількості. На третому місці в пошуку лідирує “секс” з 11%. Це свідчить, що сьогодні українці ще не вміють використовувати інтернет для збагачення знань,  розвитку бізнесу та діяльності.

        Натомість Україна стабільно входить у світові лідери за темпами збільшення аудиторії «соціальних мереж», які вперше з’явилися ще в 1995 році в США. Так, американський портал Classmates.com (“Одноклассники” є його російським аналогом) виявився дуже успішним і  в наступні декілька років спровокував появу десятків аналогічних сервісів.

    В Україні найпопулярнішою соціальною мережею є «ВКонтакте», свої сторінки щоденно відвідують майже 70% користувачів. Друге місце «Одноклассники» –  58%. Facebook регулярно відвідують 43% інтернет-користувачів, але варто зауважити, що Facebook і  Twitter не достатньо популярні  серед українців: четверта частина зареєстрованих зовсім не користуються власними акаунтами у цих мережах. 

   Серед науковців досі точаться суперечки, наскільки корисним та безпечним є спілкування в соціальних мережах. Віртуальний світ дає високий рівень збудження і радості, але люди не вчаться зав’язувати відносини в реальному світі і втрачають соціальні  навички – так стверджують фахівці з Гетеборзького університету. Вони дійшли висновку, що кожен четвертий з  користувачів відчуває внутрішній дискомфорт при порушенні регулярності спілкування з  улюбленим ресурсом, хоча негативні емоції можуть виникати і при необмеженому  перебуванні в  соціальних мережах. 

       Доктор психології Артур Гараганов з Росії  навпаки заперечує негативний вплив соціальних  мереж на людину. За його словами, спілкування в соцмережі дозволяє розширити кількість контактів.  За його словами,  ці «віртуальні контакти», дозволяють показати людині себе,  встановити  нові зв’язки.  При цьому він заявив, що  спілкування в соціальній мережі не можна назвати залежністю. Соціальна мережа дозволяє  людині бути максимально включеною в сучасне суспільство.

     Якби там не було, Інтернет-залежність вже давно є визнаною формою психічного  захворювання, а соціальні мережі є ще одним його проявом. Люди починають більше  піклуватися не досягненнями в реальному житті, а своєму іміджу в інтернеті, що викликає  відповідні відхилення. 

       Соціальні мережі є лише частинкою  глобального інтернету, які лише задовольняють потребу в самовираженні та спілкуванні. Натомість в інтернет – мережі  існує безліч ресурсів завдяки яким можна отримати нові знання та можливості для роботи. Інтернет можна використовувати як на шкоду собі, так і на користь, а  вибір завжди залишається за нами.

У вас недостатньо прав для коментування

Related posts