Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
29 Сен 2021

Blog Post

Жінка-Онлайн — Українки народжують мало і поза шлюбом
Все рубрики

Жінка-Онлайн — Українки народжують мало і поза шлюбом 

Деталі Категорія: Родина

       Ще на початку XX століття народжуваність в Україні була найвищою в Європі. Коефіцієнт сумарної народжуваності становив 7,5 дитини в середньому на одну жінку.

   Населенню була властива рання шлюбність, відсутнє сімейне регулювання дітонародження, висока дитяча смертність. Очікувана тривалість життя становила для чоловіків всього 35 років, для жінок – 36 років.

Починаючи з 1950 – років, в Україні поступово втрачаються традиції багатодітності. Вже у 1964 р. кожна жінка народжує за життя в середньому 2 дітей. Останні соціологічні дані свідчать, що 72,3% українських сімей – це родини тільки з однією дитиною. Спроби пропагувати багатодітність в сучасних економічних умовах не отримали підтримки у населення. Навпаки, ставлення до багатодітних матерів вкрай негативне : як можна народжувати дітей, коли ти не здатна  їх прогодувати? Хоча 100 років тому такі запитання були б щонайменше дивні.

    Експерти стверджують, що зменшення кількості народжених дітей – загальна тенденція цивілізованих країн. Вона викликана не лише підвищенням стандартів рівня життя, але й високою зайнятістю жінок. Відтепер українки керуються не лише материнською самореалізацією, але й цінностями кар’єри та успішності.

  Основною причиною однодітності жінки вважають нестабільність самого шлюбу, його висока конфліктність та малотривалість. Багато жінок бояться народжувати другу дитину, бо в разі розлучення будуть не спроможні утримувати самотужки дітей. Цікаво, що чоловіки і жінки по –різному відповіли на питання, за яких умов вони погодилися би мати дитину?

    Жінки відповіли, що народили б за умов поєднання роботи й домашніх обов’язків, покращення стосунків з чоловіком, більш гнучкого графіку зайнятості. Чоловіки погодилися б на народження дитини тільки після підвищення власного матеріального добробуту та наявності постійної роботи. 

За даними «Європейського соціального дослідження» 2007 року, українці вирізняються суворими моральними поглядами на життя чоловіка та жінки без офіційної реєстрації шлюбу. Половина опитаних не схвалює такий вибір, але тим не менше чисельність незареєстрованих шлюбів неухильно зростає. Відсоток дітей, народжених жінками, не зареєстрованими у шлюбі у 2007 році становив 21, 4% (порівняно з усіма новонародженими), тоді як у 1990 р. такий відсоток був лише 11%.

   Причини низького рівня народжуваності криються насамперед у змінах відносин між статтями та ставленні до батьківства. Протиріччя між уявленнями українців щодо бажаних моделей шлюбних відносин, і реально існуючими типами сімейного життя, знижують ймовірність того, що українки стануть народжувати більше.

Comments:

  • Facebook

Download SocComments v1.3

Related posts