Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
05 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Українські корупціонери летять на ЙУХ 

Деталі Автор: Віталіна

   В Україні започатковано новий незвичний  формат – «Чемпіонат по корупції – 2013», який триватиме до Міжнародного дня боротьби із корупцією, що згідно рішення Генеральної асамблеї ООН відзначається 9 грудня кожного року.

  Ініціаторами чемпіонату стали дві громадські організації  – «Європейський вибір» та «Антикорупційна рада України».

У фіналі чемпіонату буде  відзначено  12 найгучніших корупційних справ, а  фігуранти отримають умовну гумористичну нагороду «Золотий Откатиш».

Всього за головний «приз» змагатиметься  500 найбільших українських корупціонерів, номінованих громадянами й громадськими експертами на основі журналістських розслідувань, даних правоохоронних органів. 

За інформацією організаторів, «Чемпіонат по корупції – 2013» є моніторинговим проектом, спрямованим акцентувати увагу суспільства на гучних корупційних справах і необхідності боротьби з корупцією.

В ході 1-го етапу «Чемпіонату»  було розглянуто понад 50 журналістських і громадських антикорупційних розслідувань, опублікованих у поточному році. В результаті моніторингу визначено сім найбільш резонансних справ, фігуранти яких вийшли в лідери на цьому етапі проекту. А саме:

– Богатирьова Раїса – міністр охорони здоров’я;

– Бойко Юрій – колишній міністр палива та енергетики України;

– Лавринович Олександр – міністр юстиції України;

– Лєбедь Петро – настоятель Києво-Печерської Лаври;

– Немиря Григорій – народний депутат України;

– Попов Олександр – голова Київської міськдержадміністрації;

– Табалов Олександр – народний депутат України;

– Табалов Андрій – народний депутат України.  ( За матеріалами сайту http://eu4ukr.wix.com/corruption2013)

 «Ми не очікували такої активності людей із регіонів, які пишуть нам і висловлюють зацікавленість у проведенні своїх міських, селищних «чемпіонатів по корупції. Також приємно працювати з розслідуваннями українських журналістів, якість яких останнім часом помітно зростає», – зазначив виконавчий директор «Європейського вибору»  Кирило Животовський.

«17 червня у Києві ми зберемо журналістів, громадських діячів і всіх небайдужих громадян та з настанням літа проведемо акцію «Корупціонери летять на Йух», щоб вони нарешті позбавили Україну від корупції», – зауважив голова правління «Антикорупційної ради України» Богдан Якимюк.

У рамках акції будуть представлені деталі найбільш резонансних журналістських і громадських антикорупційних розслідувань, «героїв» яких публічно відправлять на «ЙУХ».

З цією метою громадські активісти запустять в небо повітряні кульки з фотокартками та корупційним «досьє» кожного з восьми лідерів 1-го етапу «Чемпіонату України по корупції – 2013» як символ того, що українці не сприймають корупціонерів і хочуть позбутися корупції в своїй країні.

Україну вважають однією з найкорумпованіших країн світу – понад 20 мільярдів гривень віддають українці щороку на хабарі. 35% громадян вважають, що хабар – це простий і легкий спосіб вирішити проблеми. 

На сайті проекту  http://eu4ukr.wix.com/corruption2013  кожен  може ознайомитися з матеріалами журналістських і громадських  антикорупційних розслідувань, висловитися з приводу їх фігурантів, поінформувати про інші факти хабарництва. Надіслати власне розслідування і запропонувати номінанта можна на адресу офісу «Чемпіонату»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мапа хабарів в Україні:

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts