Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Июл 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн – Відомі люди 

Деталі Категорія: Информация Перегляди: 287

   Юлія Тимошенко належить до відомих людей в Україні та поза її межами. Блискучий політик, безперечний лідер, талановита керівниця – вона була і залишається цікавою для всього світу.

    Щоб не відбувалося навколо її особистості – це завжди викликає інтерес та додає їй популярності. Сумнівів майже не має – Юлія Тимошенко повернеться у велику політику, як тільки зміниться влада.

   Її можна не розуміти, можна ненавидіти або любити, але неможливо забути. Життєвий та політичний шлях Юлії Тимошенко ще далекий до завершення, але вона вже увійшла в історію України як знаменитість, як знаковий лідер.

  Яскравих відомих жінок – політиків в Україні ніколи не було багато. Постать Тимошенко ніби відплата за недостачу жінок – керівниць за останні століття. Сама Тимошенко жодного разу не просила зважити на її стать і завжди грала за жорсткими правилами чоловічого світу. Грала гідно, грамотно, безщадно, як справжня сильна особистість. На Заході це викликало захват та овації. В Україні це викликало страх та дратування, тому Тимошенко тимчасово «поза зоною доступу».

   Але навіть там їй вдається тримати в напрузі сьогоденних керівників, які засадивши Тимошенко до в’язниці, насправді програли – остаточно дискредитували себе в очах світової громадськості. Вони дрейфували, як лякливі боягузи.

   А Тимошенко від цього тільки виграла – вона для багатьох стає уособленням України, символом нескореності, символом незламного українського духу: “Не одні хани у полон мене брали, били, вбивали, на чужину гнали… А я не скорилася, із сльози відродилася, Українкою я народилася!”

  І кожен день ув’язнення  наближає Юлію Тимошенко не до звільнення, а до призначення на  посаду  – президента України. Цікавими є роздуми про особистість Тимошенко відомого письменника та політика Романа Іваничука у книзі «Нещоденний щоденник». Там він вдається до порівняння Тимошенко з ще одною відомою українкою – Роксоланою.

   Історики дійсно стверджують, що обидві жінки є схожими не тільки розумом та мудрістю, але й зовнішністю. Вони мають подібні характери та стилі керування. Втім, як стверджує Роман Іваничук, сильні українські жінки – це відгомін матріархату, який колись існував на теренах України:

     «Постать Юлії Тимошенко спонукує мене до роздумів про феномен української жінки — як відбиток предковічного матріархату і прообраз майбутнього владичного статусу прекрасної статі в сім’ї і державі. Поява сильної жінки в Україні — не новизна. Образ владної української матрони пройшов крізь історичні зрізи часу з давніх-давен і донині, й зафіксований він як у історіографії, так і у фольклорі.

      Оповита легендами постать могутньої і мудрої державниці княгині Ольги, яка замінила на київському престолі бездарного й жорстокого князя Ігоря, стала певним стереотипом: з нею порівнюють чи не всіх європейських правительок, надаючи їй перевагу, оскільки Ольга не тільки уміцнила Київську Русь, а й проникливим жіночим розумом зуміла відчути нагальну потребу для свого народу цивілізаційної духовності, прийнявши титул першої святої в майбутніх українських святцях.

   А фольклор, здебільшого гумористичний, просто-таки глумиться над сильною статтю, яка за мілітарних умов взяла на себе номінальне верховенство в сім’ї і державі: чоловік, мовляв, править одним кутом у домі, а жінка трьома; ой там на току, на базарі, жінки чоловіків продавали; била жінка мужика, била, била ще й товкла; прости мені, моя мила, що ти мене била,— а що вже казати про безсмертний образ Одарки з опери С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», яка ганяється з макогоном за бравим козацьким старшиною, перед яким тремтіла розгнуздана запорізька чернь…

    У державній політиці — правда, не в нашій — зреалізувалася ще одна українка, аналогу якій немає в світовій історії: ця особа переступила найжорстокіші закони турецького двору, за якими жінку, яка б посміла з’явитися на раді дивану, зашили б у мішок і кинули в Босфор, — а вона з відкритим обличчям сиділа поруч з наймогутнішим султаном Сулейманом Кануні, позувала європейським ізографам, будувала мечеті й медресе — фактично правила неосяжною османською імперією.

    Була то славнозвісна Роксолана, колись скромна попівна з Рогатина. Цей феномен і до сьогодні має характер чисто містичний. А ще коли додати до нього романтичні легенди про її український патріотизм, то складається враження історичної неймовірності — і можна тільки уявляти, що могла б зробити для свого рідного народу ця сильна жінка в незалежних умовах українського політичного життя!

      Часи мінялися, зневолений народ мусив міняти види зброї — матеріальне оружжя на мисль, і в цих умовах знову спливають на поверхню історії жінки як видатні особистості: Леся Українка, Ольга Кобилянська, а в наших днях Ліна Костенко… Зрештою, всіх не перелічиш — тих володарок людського духу, які торували брукований шлях до нашої Незалежності.
Звичайно, за мілітарною традицією, в новітній українській державі прийшли до влади потужними косяками чоловіки: в нашому парламенті жінок на пальцях порахуєш, міністрами стали виключно мужчини, армію, звісно, заполонила чоловіча рать…

  Та ось настав найвідповідальніший момент для України: народ обирає властивого Президента, проте серед чоловіків не знайшлося гідного мужа, який очолив би національний уряд — тож бере в руки другу державну посаду жінка.

   Яке то диво! Я спостерігаю, як ця тендітна вродливиця, геть схожа на дівчисько, владно й водночас делікатно запрягає у державний повіз мужиків, які безвідмовно її слухаються, і любо мені стає і радісно, що нарешті невільниця Роксолана перемінилася в Юлію Тимошенко — керівника нашої держави.

  Й думаю, стлумлюючи в душі чоловічу пиху: таж матріархат ніколи не переводився в нашому народі, якщо в найкритичніший момент заволоділа трьома державними вуглами мініатюрна жінка!

    Така реальність сповнює мене гордістю й оптимізмом, свідчить-бо вона про найвищу мораль нашої нації, в якій, на відміну від азіатів, завжди віддавалась пошана жінці — матері, берегині, виховательці і, зрештою, державному діячеві. Ну а таке не могло і в сні приснитися, такого ще не бачив світ: 13 лютого, в неділю, Юля вивела на льодовий стадіон весь кабінет, й міністри ганялися на ковзанах півдня. Дай їм, Боже, здоров’я і щастя на всю службову каденцію!»
( Уривок з книги «Нещоденний щоденник» Романа Іваничука).

   Цікаво, що поразку Юлії Тимошенко на президентських виборах у 2010 році передбачали деякі астрологи. Людмила Субота одна з небагатьох астрологів, яка стверджувала, що цей час для лідерки насправді невдалий. За її словами, починаючи з  50 років  Юлія Тимошенко буде боротися за себе, за свою свободу та життя. А починаючи з 55 років, вона розпочне новий етап свого життя – і це буде час, коли до Тимошенко прислухатиметься весь світ.

  Цей прогноз був складений ще до президентських виборів, але він невдовзі почав збуватися: Юлія Тимошенко програла вибори, була ув’язнена і зараз бореться за свою свободу. Але якщо вірити зорям і хоч трішки знати Тимошенко, прогноз неодмінно справдиться –   Комрад повернеться!

Related posts