Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
01 Фев 2023

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн – Засновники 

Деталі Категорія: Засновники Перегляди: 592

Ідея створення Громадської молодіжної організації «Жінка» належить Севрук Віталіні Петрівні. Вона є одним із засновників та Головою організації «Жінка» , а також автором та власником сайту «Жінка – онлайн».

Віталіна Севрук

 

Дивлячись, як живуть жінки навколо – у важкій рутинній роботі, не маючи поваги ні з сторони членів сім’ї, ні з сторони суспільства, я вирішила, що проявляти байдужість до долі інших, невиправдано. Сліпа покора жінок у всьому, що нав’язує соціум, сформували недоречний та неприйнятний образ для української жінки – особи, що цікавиться хатнім побутом, власною зовнішністю, зациклена на дітях та не здатна бути іншою.

Українська жінка не така! Вона може, а головне хоче бути іншою, українка заслуговує на кращі умови роботи, життя, діяльності. Мета ГМО «Жінка» відкрити новий шлях для жінки, яка бажає змін для себе та інших. Організація «Жінка» ставить за мету об’єднати всіх жінок, що усвідомлюють себе особистостями та відверто заявлятимуть про порушення своїх прав та можливостей.

«Разом нас багато, нас не подолати!» – ставши великою силою, ми будемо чинити тиск на владу з метою захисту своїх законних інтересів. Ми будемо ініціювати закони, які дозволятимуть жінкам займати більш високі позиції у всіх сферах суспільного життя. Ми зруйнуємо образ української жінки, за яким нас можна принижувати, зневажати, ігнорувати. Не має значення де ти живеш: в селі, у місті, чи за кордоном: ти українка, що варта кращого життя. Не має значення скільки років тобі – нове життя можна розпочати вже сьогодні. Будь з нами, будь попереду!

Біографічні дані: Народилася 23 січня 1980 р. в с. Авратин, Любарського р-ну, Житомирська область. Закінчила Житомирський державний університет Івана Франка за спеціальністю «Філологія. Соціальна педагогіка». Захоплюється: література, історія, журналістика, політика. Одружена, виховує двох доньок. Проживає в м. Житомир

Інна Прокопенко – засновник ГМО «Жінка»

Коли Віталіна запропонувала мені стати одним із засновників організації, я відразу погодилася. На той час ми були знайомі всього лише рік. Але ті проблеми сучасної української жінки, що піднімає Віталіна, я вважаю дуже актуальними. Я вчителька інформатики та математики, що працює у звичайній школі. Освіта – це галузь, яку суспільство «створило» для жінок, бо хто іще піде працювати за таку заробітну плату? Який чоловік погодиться проводити свій робочий час в холодному кабінеті серед тридцяти галасливих підлітків? Вірно кажуть, чоловіки там, де гроші, жінки там, де робота.

Чи відчувала я колись дискримінацію як жінка, як педагог? Та постійно! Приміром у нашій школі працюють переважно жінки, але директором школи доручено бути чоловікові, адже стереотип за яким жінки не можуть бути керівниками такий стійкий. Для мене принизливо знати, що сьогодні жінок, які досягли високого рівня в педагогічній діяльності, нагороджують званням «Учитель Року». Я – жінка, і маю повне право бути «Вчителькою року» !

Стіни школи прикрашені портретами вчених – чоловіків, а жінки – науковці, що мають значні досягнення в математиці, фізиці, астрономії несправедливо забуті.

Гадаю, що в сучасній школі дуже не вистачає гендерних аспектів виховання, таких, які б закладали правильні основи сприйняття чоловіка та жінки, як статей, що мають рівні права та можливості. Суспільство не повинно чинити тиск на дітей, роблячи за них вибір професії. Якщо хлопчик цікавиться швейною справою, а всі навколо глузують з його вибору, вже губиться талант дизайнера. Коли хлопчик цікавиться кулінарією, його рідні скоріше за все не схвалять вибір сина, бо «чоловік має заробляти гроші, а не проводити час на кухні».

Те ж саме з дівчатками – як вчителька, я постійно стаю свідком тиску на дівчаток з найперших років навчання: «Ти ж дівчинка!Ти маєш добре вчитися!», «Дівчинці така поведінка не личить», «Ти не можеш бути головою учнівського братства, ним може бути хлопчик», «Професія хірурга не для жінки» і т .д. Гендерні стереотипи – рудимент сучасного виховання і на це потрібно звертати увагу зараз, якщо ми бажаємо для своїх дітей щастя. Я рада, що організація «Жінка» надає можливість кожному громадянину висловити свою позицію та брати активну участь в громадському житті країни вже зараз.

Біографічні дані: народилася 1 травня 1982р. в смт. Любар Житомирська область. Закінчила Житомирський державний університет за спеціальністю «Інформатика та математика». Захоплюється: спорт, танці, музика, математика. Одружена, виховує сина. Проживає в м.Житомир

 Наталія Цимбалюк – засновник організації «Жінка»

 

Я ніколи не цікавилась громадською роботою і буде не чесно, коли я скажу, що цікавлюсь зараз. Але справа не в діяльності, а в підтримці. Вважаю, що таким жінкам, як Віталіна, потрібна підтримка, адже основна мета організації «Жінка» допомогти покращити життя перш за все простим українкам, що найбільше потребують захисту та підтримки.

Працюю медсестрою в закладі для дітей сиріт. Гірко спостерігати за маленькими дітьми, що вже дізналися, що таке насилля в сім’ї. Часто мене мучить питання: чому українки погоджуються на принизливі для себе стосунки? В силу яких причин чоловік дозволяє знущатися над дружиною, причиняючи їй біль? Чи задумуються батьки про те, як вони травмують дітей? Як зробити так, щоб у шлюбі були гарні стосунки, засновані на взаємоповазі та любові.

Домашнє насилля, насилля над жінкою, нерівні стосунки у шлюбі – це основна причина розпаду сімей та появи дітей – сиріт. У нас в країні прийнято таким діткам роздавати солодкі подарунки, але я вважаю, що так ми намагаємося закрити очі на ті причини, що призводять до сирітства. Скажу по – медичному «Хворобу легше попередити, ніж лікувати». Насиллю краще запобігти, ніж дати проявитися.

Вірю, що ГМО «Жінка» досягне значних результатів у діяльності. Я горда, що причетна до нової когорти жінок – небайдужих, впевнених, сильних, за якими майбутнє країни.

Біографічні дані. Народилася 6 травня 1976р. Закінчила Житомирський медичний коледж за спеціальністю «Медична сестра». Захоплення: музика, спорт, психологія, література. Одружена, виховує доньку. Проживає у м.Житомир

У вас недостатньо прав для коментування

Related posts