Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Жінки – реальна сила! 

Деталі Категорія: Жінка онлайн

Українська жінка відіграла головну роль у становленні українського народу, а український жіночий рух сьогодні набрав громадського характеру.

    За роки незалежності жіноче питання стало об’єктом особливої уваги. Сьогодні в Україні налічується близько 700 жіночих організацій, 34 з яких мають статус міжнародних та всеукраїнських. Це дуже малий відсоток, якщо зважити що в Україні діє понад 70.000 офіційно зареєстрованих громадських об’єднань.

   Вузька соціальна база, не досить високий рівень свідомості жінок – це слабкі сторони українського жіночого руху. За статистичними даними лише 0,2% українок беруть участь у роботі жіночих об’єднань. Це зумовлює слабкість участі таких організацій у державотворенні.

Але є і сильні сторони:  громадський український жіночий рух набирає все більшого розмаху і поступово стає тією силою, яка здатна в співпраці із зацікавленими державними органами вирішувати складні соціально – економічні проблеми: запобігання насильству над жінками та торгівлі людьми, подолання гендерної нерівності та дискримінації жінок, подолання дитячої безпритульності, наркоманії, поширення  проституції і т.д

 До особистих переваг участі жінок у громадському русі можна віднести  духовне задоволення, реалізацію публічності, розширення знань та кола зв’язків. Якщо доступ до участі в політичних процесах в української жінки відсутній, то доступ до громадської діяльності – необмежений.

   Можете бути певні, що жінка, яка знайома з поняттями  “гендер”, “дискримінація”, “феменізм” , ніколи не дасть себе в образу. Як показує історія, український жіночий рух, не зважаючи на різні випробування, практично ніколи не переривав свою діяльність, що свідчить про його ціленаправленність.

Становлення жіночих організацій відбулося з ініціативи письменниці, вченої, першої феменістки України Наталії Кобринської у жовтні 1884 року у місті Станіславів (сьогоднішній Івано-Франківськ). У 1937 році було засновано Світовий Союз Українок, що діє до сьогодні та об’єднує українських жінок у всьому світі.

   Жіночі організації своїми акціями та ініціативами підтверджують прихильність до загально – цивілізованих цінностей і через участь в роботі міжнародних конференцій, форумів, реалізацію міжнародних програм та проектів, співпрацю з міжнародними організаціями, фондами, переконують світову громадськість, що Україна – не національно ізольоване суспільство!

Низкою акцій жінки заявили про себе як реальну потужну силу. І хоча ця громадсько –політична сила ще молода, багато в чому несформована, та за нею відчувається вибуховий потенціал!

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts