Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Июл 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн – “Жінки, яких б'ють” – тема для дорослих 

Деталі Категорія: Громадська молодіжна організація “Жінка” Перегляди: 207

        Вже друге поспіль Житомирська  обласна громадська організація «Жінка»  запрошує  всіх бажаючих до «Дорослого кінозалу». Проект, що передбачає перегляд та обговорення фільмів на гостру соціальну тематику, не залишає нікого байдужим.

      Досі тема домашнього насильства не достатньо обговорюється у нашому суспільстві,  саме тому з кожним роком зростає кількість жертв насилля. Досі багатьом жінкам важко розповісти про побої чи приниження, яке вони зазнають у сім’ї . У фільмі «Жінки, яких б’ють», відомі діячки – Таїсія Повалій, Ольга Богомолець, Ольга Герасим’юк   відверто зізнаються  про акти насильства, які вони пережили.

   Автор фільму Вадим  Кастеллі  зізнається, що ніколи не зрозуміє жінку, яка погоджується на принизливі стосунки і терпить фізичне насильство. Але куди піти жертві?  Притулки для жінок існують, однак  їх обмаль та й термін перебування у них обмежений. Житло часто у власності чоловіка, а повернутися  до батьків не завжди можливо. Це змушує жінку залишатися з насильником, допоки одного дня він її не вб’є… Тільки за минулий рік більше тисячі жінок були вбиті своїми чоловіками, а їх діти назавжди осиротіли.

       Обговорення  проблеми  насилля серед жінок  та чоловіків  дуже важливі, бо попередити насилля легше, ніж боротися з ним.

   Проект  «Дорослий кінозал»  закликає жінок не мовчати, а відверто розповідати про факти наруги над ними. Адже мовчанка лише посилює вашу невпевненість та допомагає насильнику діяти більш агресивно та безкарно.

  Приємно, що на проект вперше завітав чоловік  –  Антон Павлович, який  переконував нас, що насилля існує в капіталістичних країнах. Але насилля над жінкою не  знає кордонів та меж,  воно стосується жінок різного соціального статусу.

   Закон України «Про попередження  насильства в сім’ї» не визнає кримінальним  злочином домашнє насилля. За це передбачена лише адміністративна відповідальність у вигляду штрафу в 100 грн.  Автор фільму проводить цікаву аналогію із Швейцарією. В цій країні, якщо хтось побачить насилля над жінкою, негайно телефонує до поліції, що з’являється на виклик за кілька хвилин.  (Уявіть наших жінок, що живуть у сільській місцевості. Дільничий інспектор живе за 30 кілометрів  та й чи приїде він на виклик ? До кого  звертатися жінці в такому випадку?)

Фільм  не дає відповіді  на ці  запитання, фільм демонструє наслідки насильства в Україні:(перегляд можливий на сервісі за цією адресою)

Related posts