Рада підтримала закон про україномовні квоти на ТБ у першому читанні

16.Март.2017

Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу законопроект, який встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на телебаченні.

Законопроект підтримали 244 депутати Верховної Ради, – повідомляє ІНФОРМАТОР.

Депутати розглядатимуть законопроект за повною процедурою підготовки до другого читання. За словами авторів, буде створена робоча група, яка врахує всі поправки, в тому числі і щодо підтримки кримськотатарської мови.

Наразі документ пропонує встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач та фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення законопроект пропонує встановити обов’язкову частку на рівні 50 %.

Також законом передбачено, що фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою повинні бути субтитровані державною мовою.

У пояснювальній записці до законопроекту додається, що його прийняття «сприятиме захисту національних інтересів, а також послабленню суспільної напруги, зумовленої використанням російської мови при виробництві телевізійних передач з урахуванням триваючого збройного конфлікту на Сході України».
загрузка...

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting