Рудий ліс у Чорнобильській зоні: тридцять один рік потому

06.Апрель.2017

Полігон “Рудий ліс” у Чорнобильській зоні відчуження залишається унікальним майданчиком радіологічних досліджень для учених з усього світу. 

Відразу після вибуху реактора Чорнобильської АЕС дерева (переважно сосни), які тут росли, побуріли від отриманої дози радіації – звідси і пішла назва лісу.

Унаслідок техногенної катастрофи молоді дерева практично розсипалися, а старі попадали.

5 квітня, у зоні відчуження для журналістів влаштували прес-тур, в рамках якого розповіли про плани інновацій в Чорнобильській зоні та провели екскурсії по найвідоміших місцях техногенної катастрофи.

“Сьогодні Рудий ліс уже заріс березою, осиною та кущами, і знову зеленіє. Через високі дози навантаження одразу після вибуху його досліджували мало. Однак, з початку 90-х років дози опромінення тут упали, і території почали вивчати як вітчизняні вчені, так і науковці з країн СНД. Останніми роками через кризу в Україні Рудий ліс досліджує не так багато груп вчених”, – розповідає науковець.

Сергій Гащак наголосив, що лише на цьому полігоні, за межами лабораторій чи реактора, можна спостерігати, як високі рівні радіації впливають на живих істот.

Учений додав, що завдяки падінню рівня радіації у Рудому лісі можна працювати вже цілими днями, а не протягом кількох хвилин, як це було невдовзі після Чорнобильської катастрофи.

 

 

 

 
загрузка...

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting