«Справа Жиліна продовжує жити»: у Києві створили новий «Оплот»

Президент Ліги змішаних єдиноборств Володимир Тесля намагається створити у Києві новий «Оплот». Складатиметься він зі спортсменів, серед яких багато кавказців.

Президент Ліги змішаних єдиноборств Володимир Тесля намагається створити у Києві новий «Оплот». Складатиметься він зі спортсменів, серед яких багато кавказців.

У вересні 2016 року в результаті перестрілки був убитий глава організації «Оплот» Євген Жилін. Він був фігурантом багатьох кримінальних справ і «прославився» своєю активною антиукраїнською позицією. Також під керівництвом Жиліна здійснювалися захоплення адміністративних будівель в Харкові і Донецьку.

Що ж може бути спільного між сепаратистом Євгеном Жиліним та і президентом Ліги змішаних єдиноборств WWFC Володимиром Теслею? Спільний вектор інтересів. Але є одна дрібниця: усі інтереси Жила вже давно поховані разом із ним, а Тесля тільки починає створювати власний загін «ідейних» тітушок.

Оплот 2.0

Харків’янин Євген Жилін у 2005 році був відряджений на службу в Управління Служби безпеки України в Харківській області. Цікаво, що Володимир Тесля рухався подібним шляхом: у 1998 році він влаштувався на роботу в український «Беркут», де пропрацював лише півроку. Незабаром Володимир поїхав до Німеччини: там він влаштувався на роботу таксистом, а потім почав промишляти сутенерством. Безліч українських дівчат, які шукали «кращого життя», за наводкою Теслі в результаті потрапляли в дешеві європейські борделі.

Згодом Тесля переїхав до Франції і пішов служити за контрактом до французького Іноземного легіону – тут він, як і в «Беркуті», пропрацював лише півроку. Звільнення з легіону вийшло незаконним: оскільки кожен солдат підписує договір про несення служби на кілька років, то він не має права покинути службу раніше обумовленого терміну. Виходить, що Тесля просто дезертирував.

Щодо Жиліна, то у 2005-2007 роках його підозрювали у підриві машини секретаря Харківської міськради Геннадія Кернеса. Ці роки він провів у СІЗО, але потім всі звинувачення з нього були зняті й він знову відновився в УБОЗ. 2010 року Євген Жилін вийшов на пенсію за вислугу років та зайнявся громадською і бізнес-діяльністю. За даними МВС, Євген Жилін втік з України в лютому 2014 року до Москви. Відтоді він перебував у розшуку, зокрема через підозру у вчиненні злочинів.

Тесля теж полюбляє відвідувати Росію: про свої перельоти до Москви він відкрито повідомляє на власній сторінці у Facebook. Є підозри, що він може співпрацювати з ФСБ. Про це також свідчить те, що початок кримінальних справ Володимира і його переїзд в Україну збіглися за часом з початком війни на Донбасі – до цього Тесля працював на посаді швейцара в одному з французьких готелів – улюбленому місці відпочинку російських дипломатів. Ймовірно, саме в цей період Тесля налагоджує контакти з росіянами і, зокрема, з ФСБ.

ЗМІ повідомляють, що Євген Жилін мав бізнес у Росії. За іншими даними Жилін брав активну участь у боротьбі проти сил АТО, співпрацював Із Захарченком та мав неабиякий вплив на процеси у «ДНР».

Його відоме терористичне угруповання «Оплот» виникло з декількох організацій: громадської організації «Оплот», заснованої Жиліним ще у 2010 році, та однойменного бійцівського клубу, який з’явився у 2011 році. До бійцівського клубу приходили переважно колишні спортсмени – там вони мали змогу тренуватися та брати участь у боях.

Нагадаємо, що Володимир Тесля – президент Ліги змішаних єдиноборств WWFC. Цікавий збіг. Крім боїв, які він проводить, Тесля також привозить в Україну кавказьких бійців, щоб ті допомагали йому займатися рекетом. Він тісно співпрацює з чеченським бійцівським клубом «Ахмат» – саме звідти Тесля набирає нові «кадри». Далі він привозить їх до України на турніри, але, замість того, щоб повернутися на батьківщину, чеченці залишаються в Києві і входять у його кримінальні схеми.

Спортсмени-охоронці

Повідомлялося, що у травні 2014 року від організації «Оплот» відокремилася її донецька організація, яка отримала самостійну назву Російська православна армія. Пізніше члени «Оплоту» почали охороняти резиденцію Рината Ахметова у Донецьку.

Охоронні послуги – золота жила, якщо у тебе в арсеналі загін спортивних молодчиків. Тесля теж це зрозумів: він знаходив багатих клієнтів і пропонував їм охоронні послуги від імені фірми «Global Ex-Forces». Насправді, ця контора – клон популярної міжнародної приватної військової компанії, зареєстрований в Україні в 2017 році. Ніхто з її «співробітників» не працював охоронцем професійно. Якщо людина не погоджувалась, то, незабаром, її «несподівано» викрадали чеченські «бійці», при цьому вимагаючи викуп.

Володимир Тесля продовжує активно набирати бійців до свого клубу тітушок, красиво прикриваючи це звичайним спортом. Дійсно, Жилін чинив так само. Але за спортом завжди ховались кримінальні справи та пряме використання живої сили у власних грошових інтересах.

Усі ці спільні моменти біографій Жиліна та Теслі – простий збіг чи Україна вже можне чекати створення «Оплоту-2»? Цікаво, а чи закінчиться історія Теслі так само як і Жиліна?


Автор: Вiктор Стрикач

Роман Игоревич

Admin of an www.everyday.in.ua web site

Next Post

Здравствуй Второй Флот!

Пн Май 7 , 2018
В Штатах принято решение о восстановлении Второго Оперативного флота, который был создан в 1950 году и расформирован в 2011 году по программе сокращения расходов.
ВМС США

Analytics Plugin created by Web Hosting