Про статут УПЦ (ФСБ) МП

Я не юрист. Але я дуже полюбляю читати первинні документи – закони, постанови, кодекси та інші важкочитаємі тексти.

Автор: Сергій — готельєр-бандерівець.

Я не юрист. Але я дуже полюбляю читати первинні документи – закони, постанови, кодекси та інші важкочитаємі тексти.

За фахом я військовий. Кадровий офіцер ще Радянської армії. Так ось, тоді, у 80-ті та 90-ті роки, там ще були дуже виховані та освітчені офіцери. І мені пощастило з деякими з них служити. І от якось мені один мій Командир сказав: «Якщо чогось не знаєш чи не розумієш, читай Статут. Там знайдеш усі відповіді.»

Гундяев

І я читав. Статут внутрішньої служби. Статут караульної служби. Стройовий статут. Різні бойові статути.

Військові статути мені вже не цікаві. Але за минулий тиждень в житті моєї Неньки, з проведенням Об’єднавчого Собору Православної Церкви України, сталися суттєві зміни.

І ось, панове, я вирішив прочитати та проаналізувати Статут УПЦ (ФСБ) МП. Та для себе відповісти на питання, чи дійсно ця московcька церква незалежна від Москви?

Далі – тільки цитати. Вибачте, що деякі московською мовою, але так в оригіналі.

20.12.2018 17:23

Принятый Верховной Радой Украины закон об изменении названия Украинской православной церкви Московского патриархата является популистским и его будет практически невозможно реализовать. Об этом заявил глава информационно-просветительского отдела УПЦ МП архиепископ Климент.

Климент заявил, что этот закон не имеет отношения к УПЦ МП, так как ее религиозный центр находится в Киеве и к России административно он не относится.

«О том, что административной принадлежности нашей церкви к Русской православной церкви не существует, записано в уставе (УПЦ — ред.), который зарегистрирован украинским государством», — подчеркнул архиепископ.

Также в УПЦ МП просят президента Петра Порошенко ветировать принятый Радой закон.

«Считаем этот закон антиконституционным и намерены защищать свои права всеми законными способами. Обращаемся к президенту Украины применить к этому закону право вето», — говорится в заявлении юридического отдела УПЦ МП.

Ну, якщо цей закон не відноситься до московських попів, то чого так хвилюватися? Прочитали та забули. Але є але…

А тепер само цитати-витяги зі статуту УПЦ (ФСБ) МП

СТАТУТ ПРО УПРАВЛІННЯ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Пункт 3. Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву.

Пункт 4. Українська Православна Церква здійснює свою спасительну діяльність на основі Святого Письма та Святого Передання, неухильно дотримується догматів православної віри та священних канонів і у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви від 25-27 жовтня 1990 року та даним Статутом при повазі до державних законів і дотриманні їх.

Пункт 5. Українська Православна Церква об’єднує єпархії, синодальні установи, благочиння, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, сестринства та місії і є самокерованою частиною Руської Православної Церкви.

РОЗДІЛ ІІ

СОБОР УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Пункт 6. До обов’язків Собору належить:

б) збереження канонічної єдності Української Православної Церкви, а також її канонічної єдності з Руською Православною Церквою та з усіма Помісними Православними Церквами;

в) нагляд за втіленням у життя рішень Помісних Соборів Руської Православної Церкви, Соборів Української Православної Церкви та ухвалених ними статутів;

РОЗДІЛ ІІІ

СОБОР ЄПИСКОПІВ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Пункт 5. Собор єпископів діє на підставі священних канонів Церкви, постанов Помісних і Архієрейських Соборів Руської Православної Церкви, а також Соборів Української Православної Церкви.

РОЗДІЛ V

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Пункт 8. Як Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України є постійним членом Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Це витяги зі статуту, де прямо згадується РПЦ. А скільки там непрямих посилань на церков гундяєва!

Отже, панове, як вчить цей сайт, читайте та робіть висновки.

АвторСергій — готельєр-бандерівець.

Роман Игоревич

Admin of an www.everyday.in.ua web site

Next Post

Легендарные автобусы на улицах Европы

Пн Дек 24 , 2018
На улицах некоторых европейских городов все еще можно встретить рейсовые автобусы таких легендарных моделей как «Ikarus-280».
Икарус-280

Analytics Plugin created by Web Hosting