«Укроборонпром» виграв суд у компанії РФ у справі проти заводу «Артем»

Держконцерн «Укроборонпром» виграв суд у компанії РФ «Авіа-ФЕД-Сервіс» у справі проти заводу «Артем». Про це у фейсбуці повідомив заступник гендиректора концерну Мустафа Найєм.

Держконцерн «Укроборонпром» виграв суд у компанії РФ «Авіа-ФЕД-Сервіс» у справі проти заводу «Артем». Про це у фейсбуці повідомив заступник гендиректора концерну Мустафа Найєм.

«Росіяни вимагали в українського оборонного заводу в примусовому порядку та всупереч санкціям і здоровому глузду повернути майже $2,3 млн за контракти на виготовлення товарів подвійного призначення», — зазначив Найєм.

Він підкреслив, що це «перемога приблизно на 55 млн грн».

У 2012-2013 роках завод «Артем» підписав чотири контракти на загальну суму $2,33 млн з російською «Авіа-ФЕД-Сервіс», яка спеціалізується на авіабудівному й авіаремонтному обладнанні. За всіма угодами завод отримав передоплату і почав роботи.

У 2014 році через військову агресію з боку РФ Україна ввела низку санкцій проти російських підприємств, під які, зокрема, потрапила і «Авіа-ФЕД-Сервіс».

«Іншими словами, держава законодавчо прямо заборонила заводу «Артем» продовжувати будь-яку співпрацю з російськими компаніями. У тому числі проводити будь-які розрахунки і виконувати будь-які зобов’язання щодо постачання продукції підсанкційним компаніям», — написав Найєм.

Після цього «Авіа-ФЕД-Сервіс» звернулася до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті РФ, отримала арбітражні рішення на свою користь за всіма чотирма контрактами і звернулася до українського суду про визнання та виконання на території України цих арбітражних рішень.

На користь російської компанії рішення винесли спочатку Шевченківський суд Києва, потім — Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду.

«Чесно кажучи, ми до кінця не вірили в те, що Верховний Суд змінить свою практику і прийме рішення на нашу користь. До цього суди неодноразово ухвалювали рішення на користь росіян, як би дивно це не звучало на п’ятий рік війни», — підкреслив заступник гендиректора концерну.

Завод «Артем» — один зі стратегічних виробників авіаційних керованих ракет класу «повітря-повітря», автоматизованих комплексів для підготовки і техобслуговування авіаційних керованих засобів ураження, протитанкових керованих ракет, а також приладів і обладнання для авіаційних літальних апаратів.

Джерело

Роман Игоревич

Admin of an www.everyday.in.ua web site

Next Post

FlixBus планирует запустить внутренние перевозки в Украине

Вт Фев 25 , 2020
Автобусный оператор FlixBus анонсировал в 2020 году развитие внутренних рейсов в Украине.
Flixbus

Analytics Plugin created by Web Hosting