Нацбанк знизив облікову ставку до мінімального рівня за всю історію України

11.Июнь.2020

Національний банк вирішив із 12 червня знизити облікову ставку ще на два пункти – з 8% річних до 6%. Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України — нижче за 6,5% вона раніше не опускалася.

Про це повідомила пресслужба регулятора в четвер.

Регулятор повідомив, що інфляційний тиск у квітні-травні був слабким через відчутне падіння споживчого попиту на харчові продукти й товари не першої необхідності. Крім цього, інфляцію стримувало здешевлення енергоносіїв, збільшення пропозиції овочів і «заморожування» цін на значну кількість послуг під час карантину.

«Ці фактори нівелювали ефекти березневого ослаблення гривні і все ще підвищеного попиту на окремі товари в першій половині квітня, які на сьогодні повністю вичерпані. Надалі інфляція буде рости помірними темпами, але, ймовірно, буде повертатися в цільовий діапазон довше, ніж прогнозувалося», – йдеться в заяві Нацбанку.

Ключовий ризик для макрофінансової стабільності, на думку НБУ, – це тривалість пандемії коронавірусу.

Крім цього, критично важливим є подальше проведення структурних реформ і збереження зваженої макроекономічної політики. Антикризові заходи Національного банку, введені в останні місяці, підтримають ділову активність у країні, вважає регулятор.

«За нашими оцінками, падіння української економіки у 2 кварталі буде більшим, ніж очікувалося, хоча пік кризи вже пройдено. Тому для якнайшвидшого повернення економіки до зростання необхідні досить рішучі кроки», – йдеться в ньому.
загрузка...
Share this Post :

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting