Експрес: Кримський палац Медведчука відібрано у хворих дітей

Кримський палац Медведчука: відібрано у хворих дітей
Як з’ясувалось, розкiшнi маєтки “сірого кардинала” Кучми віроломно збудовано на території дитячого санаторію у кримському Сiмеїзі

Небувалою розкішшю вразила недавно українцiв кримська вілла екс-голови Адміністрації Президента Кучми Вiктора Медведчука.
Кількаповерхові хороми на околицi Ялти з грандіозним фонтаном у дворі Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко показово демонстрували своєму кумові — президентовi РФ Володимиру Путіну. Відео з уривками цього гостювання, яку сімейство Медведчуків влаштувало російському гостевi пізно ввечері, з’явилось в iнтернетi.
Прогулюючись із Путіним будинком, телеведуча Оксана Марченко розповіла, що палац у них з’явився 2003 року. До того, як вони туди вселилися, за словами дружини Медведчука, будинок був занедбаний, довкола були “закинуті виноградники”. А взагалі, як зазначила Марченко, їхня дача має “історичну цінність” — колись тут зупинялися російські письменники Антон Чехов та Лев Толстой.
Та найбільше Путіна вразив фонтан, який він разом із господарями споглядав із тераси на другому поверсі маєтку за святковим столом. Щойно російський президент і відоме подружжя підняли келихи “за зустріч”, як кольорові струмені води почали вигравати в нічному небі під одну з улюблених мелодій Путіна — “Город над вольной Невой”. Російський гість був просто в захваті від такого “сюрпризу”, судячи з його реакції на відео.


Цей музичний фонтан виспiвував для Путіна “Город над вольной Невой”

Засекречений об’єкт
Нас зацiкавило iнше. 2004-й — це рiк, коли Медведчук очолював президентську Адмiнiстрацiю. I стало цiкаво, в який спосiб державний чиновник доробився до таких палацiв.
Утiм довiдатися, як саме Віктор Медведчук здобув такий шикарний маєток, виявилось непросто. “Оскільки пан Медведчук ось уже 10 років поза політикою i суспільним життям загалом, його нерухомість у Криму особливо нікого не цікавила, — сказав нам у коментарі Олег Фомушкін, громадський активіст Сімферополя.
Однак тривалi пошуки бодай якихось фактів про розкішний будинок Медведчука “на околицi Ялти” таки дали нам можливiсть взнати дещо цікаве. Історія набуття Віктором Медведчуком та його відомою дружиною “закинутого будинку”, що має “історичну цінність”, досить оригiнальна.
Отже, єдина кримська дача Медведчука, про яку шириться немало чуток в інтернеті, — на самісінькому березі моря, на кордоні між містом Алупка та селищем Сiмеїз. За оцінками експертів, її вартість нині становить щонайменше 5 мільйонів доларів. На картах пошукової системи “Google”, зі супутника, цей об’єкт дуже легко знайти: таких будинків у цьому районі небагато.
На деяких інших картах інтернет-ресурсів земельна ділянка площею 6,7 гектара так і позначена: “палац Медведчука”. Та на жодній iз карт нам не вдалося знайти адреси цього величезного об’єкта.
Зате поряд із володіннями “політичної еліти” є інша цікава ділянка, позначена на карті як “Дитячий санаторій імені Боброва”. Причому земля між цими двома об’єктами, як видно зі супутника, ніби “розрізана” навпіл. Саме за це я i зачепилась…
Це місце з унікальним мікрокліматом у Криму — між морем і горами, під легким бризом, оточене оливковим гаєм. Відкрили його понад сто років тому. Заснували санаторій для дітей відомі російські кліматологи і хірурги А.А. Бобров та П.В. Ізергін. Гарну справу підтримало чимало благодійників, серед яких, зокрема, були й члени імператорської родини, Лев Толстой та Антон Чехов”, — цікаві факти знаходимо вже на головній сторінці веб-ресурсу дитячого санаторію імені Боброва. Чомусь одразу згадалися слова Оксани Марченко про “історичну цінність” їхнього будинку…
Далі — ще цікавіше. На сайті читаємо: “Історія санаторію ледь не зупинилася десять років тому. У нашого санаторію відібрали дитячий пляж, було відрізано дві третини гаю, повністю припинили кредитування, усе руйнувалося…

Зате маєток Медведчука має власний пляж
Сусіди — Кучма і Суркіс
Як нам вдалося з’ясувати, земельні проблеми в санаторію імені Боброва, який завдяки унікальному мікроклімату Кримського узбережжя уже понад століття успішно лікує дітей, що мають закриту форму туберкульозу, почалися саме тоді, коли Медведчук та його дружина стали власниками “закинутого маєтку” — на початку 2000-х років. Місцева влада через комунальні борги вирішила відібрати у дитячої оздоровниці понад половину її території — 6,5 гектара, дивом залишивши санаторію 4,8 гектара. 2006-го рішення про відчуження земель Алупкінська міська рада ухвалила остаточно.
Суди з місцевою владою через вилученi землі головний лікар санаторію імені Боброва Олег Мартинюк веде й дотепер. На жаль, нині спілкуватися із журналістами на цю тему він категорично відмовляється. Однак те, що землі, на яких тепер стоїть медведчукова дача, раніше справдi належали дитячому санаторію, підтверджують жителі Алупки та Сiмеїза.
Так, у нас є кілька дач представників політичної еліти, це всім відомо. Відомо також, що колись там були дуже гарнi виноградники. Але громада вже змирилася — хай собі живуть. Нас тепер більше цікавить, як зберегти те, що лишилося”, — заявив нам у коментарі представник Громадського комітету Алупки Григорій Титаренко.
“Стверджувати напевне не буду, але, найімовірніше, Путін був таки у нас, — каже інший місцевий житель, Михайло. — У Медведчука тут величезний будинок, на величезній території, дуже схожий на той, що на відео. Та з його ім’ям у нас пов’язують не лише цей маєток. Як мені відомо, він володіє у Криму щонайменше чотирма ділянками”.
Зі слів жителiв півострова, це ще одна дача в районі Сiмеїза, поблизу санаторію “Зорі України”, дача на мисі Сарич, а також у Місхорі, однак там, як кажуть люди, будiвництво ще триває.
Та в них в усіх тут по кілька маєтків, усе Кримське узбережжя “роздерибанили”! — обурюється інший житель Сiмеїза Руслан. — В околицях є й дача Путіна — “Криворізький гірняк”, й Ахметова… А по сусідству з медведчуковою — дачі Кучми та Суркіса. Останніми тижнями багато гелікоптерів літало над селищем, багато міліції було. Одразу стало зрозуміло: хазяї вдома”.
Як розповіли нам місцеві люди, дачі Кучми, Суркіса та Медведчука оточує величезний паркан, довкола якого цілий рік повно охорони. Уночі будинки виграють потужною кольоровою ілюмінацією. Інакше, як палаци, їх назвати не можна.
А колись там справді була паркова зона, виноградники, якими Оксана Марченко днями хизувалася перед Путіним… Щоправда, ще 15 років тому там могли прогулюватись усі люди.
Також, як вдалося дізнатись, колись у теперiшнiх володіннях “еліти” був дуже гарний дикий пляж. Нині, як розповіли жителi, його переобладнали для шикарних яхт і “п’ятизіркового” релаксу нових господарів. Простих смертних туди, звісно, уже не впускають…

Заповідали дітям, має Сацюк
Та найцікавіше — “історичний будинок”, який “крутелики” відібрали у санаторію імені Боброва. На цій ділянці він лише один — це колишня дача засновника санаторію професора Боброва, яку він заповів хворим дітям Криму і в якій у 1990-ті роки був… дитсадок.
Операція з переведення дитячого закладу в інший статус тривала протягом кількох років: спочатку будівлю продали, відповідно до наказу Фонду майна Криму, приватному підприємству “Один”. Згодом воно перепродало будівлю ТОВ “Сільпостач”. У результаті цих оборудок остаточним власником колишнього дитсадка виявилась якась жінка, прізвище котрої дивним чином збігається з прізвищем екс-заступника керiвника СБУ Володимира Сацюка...
Колишній виконувач обов’язків мера Алупки Андрій Харитонов раніше в одному зі своїх інтерв’ю визнав, що будівля дитсадка нині є приватним житловим приміщенням. “Колишні керівники Алупки свого часу через Фонд майна АРК передали дитсадок у довгострокову оренду генераловi Володимиру Сацюку”, — заявив він.
Як відомо, Володимира Сацюка із Віктором Медведчуком пов’язують давні стосунки. Зокрема, за однією з версій у справі отруєння екс-Президента Ющенка, саме Сацюк спотворив обличчя Віктора Андрійовича діоксином — на замовлення Медведчука.
“На жаль, кримська громада, хоч і має за Конституцією право, однак де-факто не може контролювати чиновників, яких вибирає на посади, — підсумовує громадський активіст Сiмеїза Ельдар Асланов. — Відповідно, люди втрачають контроль і над своїми земельними ресурсами: коли до влади приходить черговий чиновник, він починає беззаперечно роздавати ласі шматки кримської землі тим, хто йому люб’язно “підставив” владне крісло. А якщо відмовляється порушувати закон і ділитися землею з хазяями країни, на нього швидко знаходять “управу”. Ось до колишнього голови сiльради Сiмеїза Макаренка iнодi й по 10 джипів приїжджало, з озброєними людьми — “вмовляти”, так би мовити, якомога менше думати про громаду.
… Попри все, дитячий санаторій імені Боброва ще сподівається повернути землі, які йому належать. 2010 року навіть Вищий господарський суд України це підтвердив, скасувавши рішення суду першої інстанції, що відмовив дитячому спеціалізованому санаторію у позові до влади Алупки через зменшення земель. Правда, у те, що “багаті дяді” віддадуть свої розкішні маєтки хворим дітям, віриться мало. А також не вiриться у те, що “сiрий кардинал” Кучми, який нинi на численних рекламних плакатах, розвiшаних по всiй країнi, розповiсть, як дiстав у власнiсть хороми на березi моря.
Олександра ТАМКОВА

Next Post

В Киеве появилась банда сотрудников ГСО и ГАИ, которые грабят автомобили.

Пт Авг 17 , 2012
В Соломенском р-не г. Киева орудует банда сотрудников Государственной службы охраны МВД, которая в ночной час занимается тем, что останавливает транспортные средства и путем угроз изъятия личных вещей и грузов вымогает у граждан деньги. Один из эпизодов нападения рэкетиров был заснят автомобилистом, который передал видеозапись в «Дорожный контроль». 27 июля […]

Analytics Plugin created by Web Hosting