В Києві знищують ще одну історичну будівлю (ФОТО)

13.Сентябрь.2013

В Києві продовжують знищувати історичні будівлі. На цей раз «око поклали» на культурну пам’ятку, яка в переліку  об’єктів культурної спадщини Голосіївського району значиться під номером 833 — будинок, в якому  колись знаходився каретний цех майстра Ільницького.

Будівля збудована на початку ХХ ст. на історичній вулиці Ямській, 54, яку письменник Купрін прославив у своїй останній повісті.  Табличка як про історичну пам’ятку на будинку вже відсутня. Сьогодні приміщення об’єкту культурної спадщини знаходиться в жахливому стані, біля будівлі розміщується «блошиний ринок». Поряд з історичною будівлею почалося будівництво житлового комплексу. Прослідковуючи «менеджмент» О.Попова (знищення Андріївського узвозу, історичних будівель на Горького, 44, Саксаганського, 111 і т.д.), будинку легендарного каретного цеху залишилось недовго…

 

Будинок, в якому на початку ХХ ст. знаходився каретний цех майстра Ільницькогобув внесений до переліку об’єктів культурної спадщини Рішенням виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 30.07.1984 № 693.

 

P.S. Втративши історичні будинки ми втратимо історію Києва та сам дух міста, а нові покоління будуть бачити тільки бетон і скло.

______________________________

Микола Даневич, громадський діяч, для everyday.in.ua
загрузка...

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting